فلزیاب, دستگاه فلزیاب , مقالات طلایاب

کدام آثار و علائم نشانه دفینه است

کدام آثار و علائم نشانه دفینه است

کدام آثار و علائم نشانه دفینه است؟ تقریباً در هر منطقه از کشورمان آثار و علائم حک شده بر روی سنگ ها را به شکلهای مختلف مانند نمادها، خطوط و تصاویری از موجودات زنده می توان یافت.

 به این ترتیب یافتن معنی و مفهوم آثار به جا مانده از تمدنهای گذشته سالها مورد بحث و بررسی باستان شناسان قرار گرفته و در بعضی از آثار و علائم به نتیجه هایی هم رسیدند. نمی توان تمام این آثار و علائم به جا مانده از تمدنهای گذشته را نشانه دفینه دانست و این کاملاً اشتباه است که هر علامتی را نشانه دفینه دانست.

بسیاری از این آثار و علائم نشانه دفینه نیست و مسأله ایی که ما باید به آن توجه کنیم این است که کدام یک از این آثار وعلائم یقیناً نشانه دفینه است. فراموش نکنیم شخصی که دفینه را پنهان کرده، طوری این کار را انجام داده که جز خودش کس دیگری نتواند محل دفینه را پیدا کند.

به کدام آثار و علائم نشانه دفینه باید توجه کرد؟

۱- در منطقه ایی که نشانه وجود دارد باید آثاری از زندگی کردن انسان ها در گذشته وجود داشته باشد.
۲- سنگی که حکاکی روی آن انجام شده باید ثابت و بزرگ باشد.
۳- سنگ نگاره ها باید به صورت برجسته یا فرو رفته باشد.
۴- نشانه ها باید به صورت عمیق و ضخیم باشد.
۵- در همان محدوده یک و یا چند ارتباط معنادار وجود داشته باشد.
۶- سنگی که رویش حکاکی انجام شده باید در برابر بلایای طبیعی محکم و مقاوم باشد.
۷- نشانه ها نباید روی سنگ، چسبیده به آب باشد.

(کسی در کنار آب دفینه مخفی نمی کند، دقت کنید که این موضوع با پنهان کردن دفینه نزدیک چشمه و یا دفینه هایی که زیر یا کنار سنگی در کف رودخانه مدفون شده اند متفاوت است)

آثار و علائمی که این خصوصیات را داشته باشد، به احتمال زیاد نشانه دفینه است. البته اگر در گذشته و قبل از شما شخص دیگری آن را خارج نکرده باشد.

آثار و علائم نشانه دفینه نمی باشند چگونه میتوان تشخیص داد؟

علائمی که این خصوصیات را نداشته باشد، نمی تواند دلیل قطعی برای وجود دفینه باشد و با شک و تردید روی آن وقت خود را تلف نکنید. برای حل نشانه ها قبل از همه باید دانش تاریخی داشته باشید، داشتن اطلاعات و یاد گرفتن تاریخ محل نشانه ها یا مورد گمانه، دانستن خصوصیات و مفهوم نمادها به خصوص حیوانات (برای مثال در مورد یک مار، خصوصیات یک مار سر نخ است)، توجه به مکانهایی که بر خلاف جغرافیای طبیعی منطقه باشد مانند چاله ها، خاک ریزها، صخره ها، تپه ها، درختان و از همه مهم تر با روشهای باستان شناسی راه حل ها را جستجو کرده و زودتر به نتیجه می رسیم.

برچسب:

مقالات فلزیاب

این مرکز فروش فلزیاب , مرکز فروش گنج یاب , خرید فلزیاب در شیراز و سایر استانها و با سابقه 20 ساله در این زمینه و همچنین در انجام انواع تعمیر فلزیاب , تعمیر گنج یاب , تعمیر کلیه دستگاهها یکی از با سابقه ترین شرکتها می باشد.  . سفارش محصول : 09301211334 

آدرس

ایران - شیراز - تاچارا - خیابان دینکان - آخر دینکان - روبروی منبع آب - جنب کوچه 21

 : 07136374687

info[AT]felezyabco[DOT]ir

 همراه : 09301211334

شنبه - پنج شنبه: 9:00 - 18:00

off canvas menu

-